يکشنبه, 1 ارديبهشت 1398

رو عنوان : مدیرعامل سازمان تشریح کرد:
عنوان : برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس برای ماه محرم
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ 
ساعت : ۸:۱۰:۲۲

مدیرعامل سازمان تشریح کرد:

برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس برای ماه محرم

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس برنامه‌های این سازمان برای پاسداشت و زنده نگهداشتن قیام عاشورا و ماه محرم را تشریح کرد.

رضا حیدری در تشریح برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس برای ایام محرم امسال، اظهار داشت: در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و به منظور ترویج بیش از پیش فرهنگ عاشورا، اقدامات و برنامه‌های مختلف و ویژه‌ای تدارک دیده شده است.

وی افزود: در وهله اول فضاسازی شهری به مناسبت فرارسیدن ماه محرم در حال انجام است تا حال و هوای معنوی این ایام در شهر ایجاد شود. همچنین غبارروبی گلزار شهدای شهرقدس توسط ورزشکاران صبحگاهی و کودکان مراکز فرهنگی انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس به برگزاری مراسم‌های عزاداری توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: مراسم‌های متعددی در مراکز فرهنگی و ورزشی سطح شهر برگزار خواهد شد که می‌توان به مراسم عزاداری کودکان حسینی، مراسم عزاداری کودکان به تأسی از حضرت علی اصغر(ع)، مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش ویژه بانوان، مراسم تاسوعا و عاشورا و مراسم شام غریبان با هیئت‌های مذهبی اشاره کرد. علاوه بر این، با مساجد، حسينيه‌ها و هيئات مذهبي نیز در برگزاری برنامه‌ها از جمله در مراسم سوگواری تاسوعا و عاشورا و نماز ظهر عاشورا مشاركت به عمل خواهد آمد.

حیدری با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی مختلفی نیز با موضوع عاشورای حسینی برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: همایش جوانان حسینی، همایش شیرخوارگان حسینی، برگزاری همایش‌های با محوریت آموزه‌های عاشورایی و سبک زندگی حسینی، مراسم زیارت و تفسیر عاشورا هر صبح در مراکز فرهنگی، نشست و سخنرانی ویژه نوجوانان در خصوص قیام عاشورا و پاسخ به شبهات با حضور اساتید حوزه در مراکز فرهنگی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ایام محرم خواهد بود.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات و نمایشگاه‌های فرهنگی با محوریت واقعه عاشورا از دیگر برنامه‌های سازمان در ماه محرم خواهد بود. از جمله این برنامه‌ها سوگواره عکس عاشورایی، مسابقه نقاشی کودکان با موضوع محرم در مراکز فرهنگی، اردوی زیارتی، مسابقات کتابخوانی ویژه ماه محرم، مسابقات مداحی و قرآنی در مراکز فرهنگی، شب شعر عاشورایی با حضور شعرای برجسته، نمایشگاه کتاب عاشورایی در کتابخانه باقرالعلوم(ع) و اجرای نمایش هنری با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت ویژه کودکان در مراکز فرهنگی می باشد. همچنین پوسترهای الکترونیکی با موضوع فرهنگ عاشورا در شبکه‌های اجتماعی و تلویزیون‌های شهری به منظور معرفی و ترویج فرهنگ عاشورا انتشار خواهد یافت.


نمایش تعداد بازدیدها : 124

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت دوران

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0