يکشنبه, 1 ارديبهشت 1398

رو عنوان : مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس خبر داد
عنوان : مشاركت بیش از 10 هزار شهرقدسی‌ در رویدادهای فرهنگی دهه ولایت و امامت
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ 
ساعت : ۸:۱۳:۲۸

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس خبر داد:

مشارکت بیش از 10 هزار شهرقدسی‌ در رویدادهای فرهنگی دهه ولایت و امامت

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس با بیان اینکه در ایام عید قربان تا عید غدیرخم برنامه‌های پرباری برگزار شد، از مشارکت بیش از 10 هزار نفر از شهروندان در رویدادهای فرهنگی دهه ولایت و امامت خبر داد.

رضا حیدری با بیان اینکه در سال جاری دهه ولایت پرباری را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: در ایام عید بزرگ قربان تا عید سعید غدیرخم که تحت عنوان دهه ولایت نامگذاری شده است برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی ازجمله جشنواره‌ها، همایش‌ها، مسابقات و... برگزار شد که بیش از 10 هزار نفر از شهروندان عزیز در این برنامه‌ها حضور یافتند.

وی در تشریح جزئیات این رویدادهای فرهنگی بیان داشت: در این ایام 2 جشنواره فرهنگی برگزار شد که با استقبال بی‌نظیر مردم مواجه شد. جشنواره اقوام ایرانی که برای نخستین بار در شهرقدس برگزار شد به مدت 10 شب در مجموعه باغ ملی پذیرای حدود 5 هزار نفر از علاقه‌مندان بود. در این جشنواره که با حضور شرکت‌کنندگانی از شهرها و استان‌های سراسر کشور برپا شد، شهروندان در قالب برنامه‌هایی همچون اجرای نمایش، موسیقی، غرفه‌های صنایع دستی و... با اقوام و سنت‌های مختلف ایرانی آشنا شدند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس ادامه داد: همچنین با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی جشنواره مد و لباس ایرانی و اسلامی در مجتمع ابریشم با هدف حمایت از تولیدات ملی و حفظ ارزش‌های ایرانی و اسلامی با  برگزار شد که مورد استقبال خوب مردم و مسوولان شهرستان قرار گرفت.

حیدری به برگزاری جشن‌های عید غدیر در نقاط مختلف شهر اشاره و تصریح کرد: عید سعید غدیرخم از اعیاد بزرگ و مهم مسلمانان به شمار می‌رود، بنابراین در راستای گرامیداشت این روز بزرگ و ایجاد فضای شور و نشاط در جامعه، جشن‌های بزرگی در چندین نقطه از شهر برنامه‌ریزی شد. بر همین اساس، جشن بزرگ غدیر در سالن آمفی‌تئاتر و میدان امام‌ علی(ع) و همچنین جشن کاروان شادی در خیابان شرعیان، بوستان ولیعصر(عج)، بوستان آزادگان و روستای هفت‌جوی برپا شد که در مجموع حدود 3300 نفر از شهروندان در آنها مشارکت داشتند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس با اشاره به دیگر برنامه‌های اجرا شده در دهه ولایت و امامت گفت: علاوه بر اقدامات یادشده، برنامه‌های متنوع دیگری نیز در این دهه اجرا شد که می‌توان به مسابقه نقاشی ویژه کودکان، همایش آشنایی با خطبه‌های غدیر، طرح عیدانه (ویژه مساجد شهر)، ویژه‌برنامه عید تا عید، مسابقات عید تا عید، مسابقه کتابخوانی، مراسم محوری عید تا عید و اردوی تفریحی اشاره کرد که در این برنامه‌ها نیز شهروندان مشارکت خوبی داشتند و در مجموع دهه ولایت و امامت سال جاری با برنامه‌های ارزنده و پرباری همراه بود.


نمایش تعداد بازدیدها : 98

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت دوران

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0