سه‌شنبه, 28 خرداد 1398

رو عنوان : در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس:
عنوان : همایش ادبیات، شعر و هنر برگزار شد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۰۶ 
ساعت : ۱۷:۴۵:۳۳

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس:
همایش ادبیات، شعر و هنر برگزار شد

همایش بزرگ ادبیات، شعر و هنر به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و گروه ادبیات عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس و با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس، روز چهارشنبه 5 دی سال جاری برگزار شد.

همایش بزرگ ادبیات، شعر و هنر به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و گروه ادبیات عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس و با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس، با حضور چهره های برتر شهرستان قدس و سخنرانان ادبی، مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس در حضور جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه 5 دی سال جاری در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه برگزار شد.

رضا حیدری مدیر عامل، در این همایش ضمن اشاره بر لزوم و اهمیت انجام فعالیتهای فرهنگی و نهادینه سازی فرهنگ در جامعه اظهار داشت: ادبیات فارسی و آثار هنری به عنوان یکی از نمودهای اصلی در هویت فرهنگ ایرانی نقش حائز اهمیتی در رشد و پویایی فرهنگی جامعه و حفظ ارزش ها و تاریخ این مرز و بوم دارند.

وی تأکید کرد: همچنین حوزه فرهنگ از مؤلفه های مهم و دخیل در نیل به توسعه همه جانبه در سایر حوزه های جامعه شهری به شمار می رود که بدون تردید هرگونه غفلت و سهل انگاری نسبت به توسعه فرهنگی و جایگاه نهادهای فرهنگی در جامعه، منجر به آسیبهای جبران ناپذیری در دیگر زمینه ها نیز خواهد شد.

بنابراین گزارش، طبع آزمایی شاعران و سخنوران ادب فارسی، اجرای زنده هنرمندان شهرستان در حوزه های موسیقی سنتی، مجسمه سازی، خوشنویسی، نقاشی و نقالی از جمله برنامه های این همایش بود.

گفتنی است؛ برپایی نمایشگاه آثار برتر مسابقات عکس عاشورایی که توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری قدس برگزار شده بود و همچنین آیین رونمایی از کتاب لیلی و مجنون نظامی به روایت نظم و نثر تألیف استادان گروه ادبیات عمومی نیز در این همایش برگزار شد.

 


نمایش تعداد بازدیدها : 68

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت دوران

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0