چهارشنبه, 26 خرداد 1400
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ 
  • تعداد بازدید : 257
اجرای 80 عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی طی ایام محرم و صفر در شهر قدس
مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس؛ از اجرای 80 عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی طی ایام محرم و صفر توسط این سازمان در شهر قدس خبر داد.

اجرای 80 عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی طی ایام محرم و صفر در شهر قدس

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس؛ از اجرای 80 عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی طی ایام محرم و صفر توسط این سازمان در شهر قدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس؛ رضا حیدری ضمن اعلام این خبر گفت: با حمایت شهردار محترم و به منظور ترویج بیش از پیش فرهنگ عاشورا، اقدامات و برنامه‌های مختلف و ویژه‌ای توسط سازمان در ماه محرم و صفر اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس به برگزاری مراسم‌های عزاداری توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: مراسم‌های متعددی در مراکز فرهنگی و ورزشی سطح شهر برگزار شد که می‌توان به مراسم عزاداری کودکان حسینی، مراسم عزاداری کودکان به تأسی از حضرت علی اصغر(ع)، مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش ویژه بانوان، مراسم تاسوعا و عاشورا و مراسم اربعین نوگلان حسینی و... اشاره کرد.

رضا حیدری تصریح کرد: برگزاری مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان به همراه سخنرانی کارشناس علوم دینی، زیارت عاشورا و نوحه سرایی و پذیرایی در تمام مراکز فرهنگی و پایگاه های ورزش صبحگاهی سازمان اجرا شد.

وی افزود: علاوه بر برنامه های اجرا شده توسط سازمان، با مساجد، حسينيه‌ها و هيئات مذهبی نیز در برگزاری برنامه‌های بسیاری مشارکت به عمل آمد که از مهمترین این برنامه ها می توان به راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی(ع)، مشارکت در برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، نخستین شب شعر عاشورایی و یادواره هفته دفاع مقدس، مشارکت در برگزاری نمایشگاه واقعه عاشورا، مراسم عزاداری شبهای بارانی، همایش بصیرت، همایش جوانان حسینی، مراسم عزاداری روز عاشورا، اقامه نماز ظهرعاشورا، مراسم شام غریبان، نشست کتابخوان عاشورایی و... اشاره کرد.

رضا حیدری اظهار داشت: برپایی آیین سوگواری رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به مدت 3 شب در یادمان دو شهدای گمنام شهرستان قدس برگزار شد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس در پایان یادآور شد: به منظور معرفی و ترویج فرهنگ عاشورا، پوسترهای الکترونیکی با موضوع فرهنگ عاشورا در شبکه‌های اجتماعی و نمایشگرهای شهری، ارسال پیامک، تهیه و نصب بنرهای اطلاع رسانی و تسلیت ایام، سیاه پوشی مراکز فرهنگی و ورزشی و فضا سازی معنوی شهر، مستندسازی شامل فیلمبرداری و عکاسی از برنامه های مذکور و ... توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس اجرایی شد.

 

 

 

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0