چهارشنبه, 8 بهمن 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 35
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و به منظور آمادگی کارکنان هنگام مواجهه با تهدیدات زیستی صورت گرفت:
اجرای رزمایش پدافند زیستی توسط شهرداری قدس
در سومین روز از هفته پدافند غیرعامل، رزمایش زیستی به منظور حفظ آمادگی و ارتقای مهارت های کارکنان هنگام مواجهه با تهدیدات زیستی توسط شهرداری قدس برگزار شد.

رزمایش زیستی با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس، حوزه معاونت خدمات شهری‌، سازمان آتش‌نشانی، اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری، شبکه بهداشت و درمان، اورژانس، پایگاه بسیج شهید چمران و با محوریت دبیرخانه کمیته پدافند غیرعامل شهرداری در محل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس برگزار گردید.

هدف از برگزاری این رزمایش آمادگی کامل کارکنان شهرداری قدس جهت کاهش استرس، ترس و آسیب دیدن در هنگام مواجهه با بروز رخدادها و تهدیدات زیستی و همچنین تمرین و هماهنگی بین واحدهای اجرایی شهرداری و شهرستان بوده است.

بر اساس این گزارش، در این رزمایش پدافند زیستی، سناریوهای مختلف طراحی شده بر اساس دستورالعمل کمیته مرکزی پدافند غیرعامل اجرا و میزان آمادگی کارکنان مدیریت شهری در این زمینه مورد سنجش قرار گرفت.

از وظایف کمیته پدافند غیرعامل شهرداری می توان به شناسایی تهدیدات مختلف و اتخاذ راهکارهایی برای کاهش آسیب پذیری، افزایش تاب آوری و مصون سازی زیرساخت های شهری جهت صیانت از شهر و شهروندان اشاره کرد.

 

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0