دوشنبه, 30 فروردين 1400
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 37
گزارشی درباره اقدامات گسترده سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس در مقابله با "كووید-۱۹"
بیش از ده ها هزار شهرقدسی از برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در دوران كرونا بهره‌مند شدند

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس، از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس با تمام توان اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه‌ای را به منظور مقابله با شیوع کرونا انجام داده است. با توجه به مصوبات ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا و بنا بر تاکیدات مهندس مختاری شهردار قدس، اطلاع‌رسانی و آموزش شیوه‌های کنترل شیوع بیماری کرونا با مضامینی چون راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری و علائم و نشانه‌های بیماری در قالب نصب بنرهای تبلیغاتی در اولویت اقدامات این سازمان قرار گرفت.

تولید و نشر آثاری با محوریت مقابله با کرونا در شبکه‌های اجتماعی، نصب بنر و بیلبورد در سطح شهر و اکران تیزرهای آموزشی مرتبط در تلویزیون‌های شهری از دیگر اقدامات سازمان در راستای افزایش سطح آگاهی شهروندان در خصوص این بیماری می‌باشد.

این سازمان همواره با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی اهدافی چون ترويج و ارتقای نشاط، شادابی و سلامت اجتماعی، فراهم آوردن بسترهای لازم جهت توانمندسازی شهروندان با استفاده از کارگاه‌های آموزشی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، نهادينه كردن فرهنگ عمومی و ارتقای سطح فرهنگ شهروندی را پیگیری می‌کند.

همچنین برای مقابله با بیماری کرونا و حفظ سلامت شهروندان، برگزاری دوره‌های آموزشی این سازمان از طریق فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت و در این راستا در 9 ماه نخست امسال بیش از 120  برنامه متنوع در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار شد که مورد استقبال و بهره مندی بیش از 50 هزار نفر از شهروندان قرار گرفته است.

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس با هدف ارائه آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اقدام به تهیه و توزیع هزاران عدد بروشور نموده است که این بروشورها میان شهروندان و ادارات توزیع شد. همچنین لغو کلیه مراسمات، برنامه‌ها و فعالیت‌های ورزشی، توزیع ماسک و دستکش بهداشتی در میان ارباب رجوع و پرسنل در راستای حفظ سلامت آنان، ضدعفونی و استریل تمامی مراکز فرهنگی، اداری و ورزشی سازمان و فضا‌های عمومی شامل نمازخانه، سالن‌های انتظار، کلاس‌ها، وسایل و تجهیزات ورزشی و... انجام می‌شود.

این سازمان به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان در ایام قرنطینه و حفظ نشاط اجتماعی برنامه‌های متعدد و متنوعی را تدارک دیده است که راه‌اندازی اولین کتابخانه مجازی سازمان یکی از این موارد می‌باشد. آموزش شهروندی مستمر در فضای مجازی نیز از دیگر برنامه‌های سازمان در این خصوص است.

علاوه بر اینها‌، با هماهنگی و همکاری شبکه بهداشت و درمان شهر قدس، طرح غربالگری تلفنی شهروندان با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا اجرایی شد. این طرح در ایام نوروز امسال و توسط پرسنل سازمان صورت گرفت. در این طرح طی تماس با شهروندان، با اطلاع از وضعیت شهروندان در صورت وجود فرد مشکوک به بیماری کرونا در خانواده‌ها، ارائه توصیه‌های لازم، ارجاع به مراکز درمانی جهت انجام تست و نمونه‌گیری و پیگیری روند درمان بیماران و سلامت اطرافیان صورت گرفت.

در نیمه اول امسال بیش از 3 هزار پک بهداشتی شامل دستکش‌ بهداشتی، ماسک، محلول‌های ضدعفونی دست و سطوح و سایر وسایل توسط این سازمان تهیه و آماده سازی شد که با مشارکت گروه‌های جهادی و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس در مناطق کمتر برخوردار و خانواده‌های کم‌بضاعت شهرقدس توزیع شد.

خرید 9 دستگاه سمپاش، 3 تانکر، توزیع یک بسته‌ ملزومات بهداشتی به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره بهزیستی، بنیاد شهید، سازمان آتش‌نشانی و سازمان آرامستان شهرداری قدس و مشارکت در طرح گسترده ضدعفونی شهر از دیگر اقدامات این سازمان در مقابله با شیوع این بیماری است.

این سازمان به منظور قدردانی از کادر درمانی در مقابل ورودی درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ سطح شهر، با نصب بنر از ایثار و فداکاری آنان در مواجهه با بیماری کرونا تشکر و قدردانی نمود. تمامی اقدامات پیشگیرانه این سازمان تا زمان کنترل کامل این ویروس واگیردار تداوم می‌یابد. شهروندان محترم نیز می‌بایست در به‌کارگیری توصیه‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع و انتقال این بیماری و اجتناب از حضور غیرضرور در اماکن عمومی و سطح شهر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 


 

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0